Pomiar podłoża pod wylewkę anhydrytową

Dzisiejszy artykuł kierujemy do inwestorów, czyli wszystkich z Państwa, którzy zdecydowali się lub rozważają zastosowanie wylewek anhydrytowych na swoich budowach. Podpowiemy w nim, jak prostym, niebudowlanym sposobem, samodzielnie wykonać pomiar podłoża pod wylewkę anhydrytową. Jest to praktyczna wiedza, która pozwoli Państwu część prac wykonać samodzielnie, a także świadomie kontrolować czynności wykonane przez ekipę budowlaną. Zachęcamy do lektury.

Ocena podłoża pod wykonanie podłogi – jakie narzędzia będą potrzebne

Rys. 1.223

 

Nie jest to proces skomplikowany i nie wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Ustalmy, że zaczynamy ocenę od etapu, w którym wykonany jest tzw. chudziak. Do wykonania tego zadania potrzebne będą następujące narzędzia:

  • Poziomica laserowa, która pozwoli sprawdzić, czy wykonane podłoże jest równe. Nie trzeba takiego sprzętu kupować. Poziomicę bez problemu można wypożyczyć z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Koszt jest naprawdę niewieli.
  • Listewka i miarka, które również posłużą do pomiaru równości podłoża. Listewkę wykorzystuje się do ustabilizowania miarki, która składając się, mogłaby dać niedokładny odczyt poziomu posadzki. Wystarczy połączyć te dwa elementy za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

Tyle wystarczy do wykonania pomiaru.

Ocena podłoża pod wykonanie podłogi – jak wykonać pomiar

Przedstawiamy Państwu prosty sposób na wykonanie pomiaru. Nie jest on do końca budowlany, lecz skuteczny i pozwala oszacować w sposób rzetelny, jak dokładnie zostało wykonane podłoże.

Rozpoczynając pomiar, należy ustawić poziomicę w progu, tuż przy wejściu do pomieszczenia i ją włączyć. Następnie wzdłuż linii lasera, trzeba przesuwać miarkę po chudziaku, odczytując wartości. W ten sposób łatwo ocenicie Państwo różnice w poziomie i wyznaczycie najwyższy punkt na podłożu. Aby go oznaczyć, najprościej użyć farby w sprayu.

Rys. 1.323

 

Trzeba jednak pamiętać, że niewielkie różnice w wartościach pomiarowych są zjawiskiem zupełnie naturalnym. Zakłada się, że odchylenia na poziomie 0,5 - 1 cm świadczą o bardzo dokładnym i równym wykonaniu podłoża.

W kolejnych pomieszczeniach pomiary należy wykonywać analogicznie.

Aby zobaczyć, jak wykonanie pomiarów wygląda w praktyce, zachęcamy Państwa do obejrzenia naszego filmu zamieszczonego poniżej. Wszystkie czynności są na nim wytłumaczone i pokazane krok po kroku, co z pewnością ułatwi wykonanie zadania w sposób prawidłowy i miarodajny.

 

Rys. 1.423

W kolejnym artykule opowiemy Państwu o kolejnym etapie przygotowania podłoża pod wykonanie wylewki anhydrytowej, a mianowicie montażu dylatacji oraz układaniu styropianu.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco dodawanych przez nas aktualności zarówno na stronie, jak i naszym fanpage na Facebooku.

 

Dane firmy

Przedsiębiorstwo Handlowe Tempo Sp. J. W. Fiszera

Chabielice Kolonia 40
    97-420 Szczerców

województwo Łódzkie
70 km od miasta Łódź
Wizytówka w mapach Google

+48 509-293-183

REGON: 590788264    |    NIP: 7691937752    |    KRS: 0000131177

 

Wylewki posadzki anhydrytowe | Wylewki posadzki pod ogrzewanie podłogowe | Gipsy Knauf Stuckgips | Gips budowlany | Gips mielony | Gips odlewniczy ceramiczny | Gips formierski modelowyŁódzkie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Śląskie, Dolnośląskie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Łódź, Częstochowa, Wrocław, Opole, Kielce i inne.